Szukaj
Close this search box.

Nawozy

Prawidłowe i racjonalne nawożenie zawsze zwiększa wysokość i „wierność” plonowania roślin. Poprawia wartość biologiczną i technologiczną plonów, żyzność chemiczną gleby i nie powoduje ujemnych skutków w środowisku naturalnym.
Nawożenie dotyczy więc nie tylko problemu wzrostu plonu, ale także utrzymania żyzności gleby, czyli jej struktury, w tym dobrych parametrów fizycznych umożliwiających jak najlepsze magazynowanie wody, a także utrzymanie aktywności biologicznej. Splot tych czynników oraz co najmniej średnia zasobność gleby w niezbędne roślinom składniki pokarmowe decydują o jej żyzności.
Najwięcej korzyści w wyniku nawożenia uzyskuje się wówczas, gdy jest ono stosowane zgodnie z prawami przyrodniczymi i ekonomicznymi. Cel ten można osiągnąć poprzez dokładnie poznanie wymagań pokarmowych i potrzeb nawozowych danych upraw.
Reasumując, ekologicznym i ekonomicznym uzasadnieniem nawożenia jest przestrzeganie zasady : „tak dużo jak to konieczne, tak mało jak to możliwe”

Wieloletnie doświadczenie

Agrolex wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie zawsze oferuje swoim klientom rozwiązania najwyższej jakości. Dzięki licznym kontaktom z dealerami, producentami i importerami mamy dostęp do nawozów producentów rynku krajowego i innych zakątków świata.

POPROŚ O KONTAKT

Daj nam znać
jak możemy Tobie pomóc
Zostaw nam swoje dane kontaktowe a my odezwiemy się do Ciebie w jak najkrótszym czasie